Officers ~ Directors ~ Committees

Officers: 

President: Louise Mauck
Vice-President: Stephanie Breeden
Secretary: Paula Kibler
Assistant Secretary: Deborah Somers
Treasurer(s): Daniel Waters and Nicole Clark
Assistant Treasurer: Wilma Knight

Directors:

Luray District:
David “Peanut” Foltz
Elvena Price
Christa Burns
Donnie Babb

Marksville District:
Ralph Janes
Louise Mauck
Rachel Burner
David Dean

Springfield District:
Joyce Burner
Delores Gochenour
Wilma Knight
Cindy Sours

Shenandoah Ironworks District:
Ronnie Painter
Dale Karnes
William “Billy” Turner
Nikki Printz

Directors at Large:
Robert Mims
Leroy Lancaster
Ricky Judd
Rex Sours
Darrell Hulver
Page Wood
Deborah Somers
Nicole Clark
Stephanie Breeden
Daniel Waters
Kevin Cubbage
Cindy Sours
Paula Kibler

Associate Directors:
Linda Lang
Linda Abbott-Mowery
Josh Wood
Jerry Dinges
Fred Foley
Joey Karnes
Josh Parlett
Grayson Markowitz
Elisabeth Alger
Katie Rines

Grounds Rentals:
Leroy Lancaster (540) 743-4707

Commercial & Outside Exhibit Rentals:
Dale Karnes (540) 421-4424

Operations:

Grounds Committee:
William “Billy” Turner (540) 578-4271
Robert Mims
Ricky Judd
Rex Sours
Ronnie Painter
Leroy Lancaster
Ralph Janes
Dale Karnes
Joey Karnes

Building and Materials:
Ricky Judd
Page Wood
Darrell Hulver

Electrical:
Donnie Babb
Dwight Estep

Telephone & PA:
Page Wood
Ronnie Painter
Josh Wood

Rides and Concessions:
Page Wood (540) 742-2521
Josh Wood
Daniel Waters

Non-Profit Food Booth:
Stephanie Breeden (540) 742-8183
Daniel Waters (540) 244-9418
Kevin Cubbage
Billy Turner
Dale Karnes

Public Relations:

Advertising/Publicity:
Louise Mauck (540) 244-6877
Deborah Somers

Catalog/Brochure:
Cindy Sours (540) 742-1390
Rachel Burner
Ralph Janes

Circulation:
Ralph Janes (540) 270-3860
Louise Mauck

Sponsorships:
Wilma Knight (540) 244-9864
Nicole Clark
Deborah Somers
Kevin Cubbage
Stephanie Breeden
Darrell Hulver
Ronnie Painter

Season Passes:
Joyce Burner (540) 743-6818
Deborah Somers

Gate:
Robert
Mims
David “Peanut” Foltz
The Ellis Family

Ticket Office:
Elvena Price
Linda Lang
Tasha Price

Website:
Rachel Burner rlbhokie@vt.edu
Daniel Waters daniel.jay.waters@gmail.com

Rules:
Robert Mims
Darrell Hulver
Ralph Janes

*Bold Denotes Chair

Fair Week Activities:

Beauty Contest:
Delores Gochenour (540) 244-8218
Sara Elizabeth Pugliese
Sherri Haley

Grandstand and Ground Entertainment:
Page Wood (540) 742-2521
Stephanie Breeden
Darrell Hulver
Deborah Somers
Kevin Cubbage
Josh Wood

Bingo:
Christa Burns
Amy Foley
Will Burns

Truck & Tractor Pull:
Louise Mauck (540) 244-6877
Deborah Somers
Toby Markley

Demolition Derby: 
Ronnie Painter (540) 244-7102
David Dean
Dale Karnes
Joey Karnes
Billy Turner

Diesel Dirt Drags:
David Dean (540) 860-2127
Chad Breeden
Donnie Babb
Rex Sours
Jerry Dinges
Nathan Weatherholtz

Livestock and Equine:

Page County 4-H Extension (540) 778-5794
Luray High School FFA (540) 743-3800
Page County Middle School FFA (540) 652-3400
Page County High School FFA (540) 652-8712

Livestock Barn:
David “Peanut” Foltz
Stuart Carvell
Stephanie Breeden
Josh Parlett

Commercial Livestock:
Beef:      Stephanie Breeden (540) 742-8183/Josh Parlett (540) 244-1655

Dairy:     Alan Burner

Goats:     Jason & Pam Wilkins (540) 893-7149

Hogs:      Rachel Burner (540) 742-4152

Sheep:     Josh Wood (540) 742-2524

Horse Show:
Christa Burns (540) 860-2870
Deborah Somers
Fred Foley
Amy Foley

Adult Exhibit Entries

Neekie Printz
Joann Pleasants

Arts & Photography:
Geraldine Cubbage
Kevin Cubbage
Ronnie Burner
Ursala Burner
Sherry Rowe

Baking & Candy:
Jeanette Atwood
Pamela Alger
Ella Painter
Linda Alger
Madelyn Alger

Canning:
Christa Burns
Amy Foley
Lois Foley

Crafts:
Judy Aleshire
Lucretia Short
Cindy Housden

Fancy Work:
Nancy Hensley
Brenda Mayes

Field Crops & Vegetables:
Pam Wilkins
Jason Wilkins
Donna Gochenour

Hobbies & Models:
John Keeler
David Keeler

Horticulture:
Susan Finlay
Kristen Gaulard
Page Valley Master Gardeners

Youth Exhibit Entries:

Elisabeth Alger (540) 742-1006

*Bold Denotes Chair